Автор [EN] [BE] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [PL] [BG] [UA] [RU] Тема: Помогите новичку  (Прочитано 45262 раз)

Description:

Оффлайн reptile

Re: Помогите новичку
« Ответ #66 : 23 December 2017, 22:47:57 »
Оу... Тоді це відповідає на моє питання, дякую!
तत् त्वम् असि

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Laska
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 9065
  • Лайков: 1188
  • Координатор Клуба
  • Yerba favorita:: Laska
Re: Помогите новичку
« Ответ #65 : 23 December 2017, 22:21:46 »
Єрба містить велику кількість матеїну / кофеїну, приблизно стільки ж як сама кава.

Помиляєтесь концептуально. :obstenu:
Вчить краще "матчастину", бо досвід користування форумом у Вас вже достатній.
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Оффлайн reptile

Re: Помогите новичку
« Ответ #64 : 23 December 2017, 16:23:56 »
От у мене питання по темі до "професіоналів" :)
Єрба містить велику кількість матеїну / кофеїну, приблизно стільки ж як сама кава. Але каву заварюють з максимум 2 чайних ложечок; зелений чай -- ще більш обережно. Але про єрбу всюди інструкція одна:  не менше половини калабасу! (на будь якій упаковці це намальовано).
В чому фішка?  Чому ніхто не каже сипати 2 чайні ложечки, як з кавою?
Тільки через етнічну специфіку?
Промивання vs заварювання тут точно не грає ролі,  оскільки в результаті всеодно випивається та сама кількість матеїну...
Я на практиці переконався що дози типу 1/3 і 1/2 калабасу це самогубство для новачка...
Втім, питання скоріш риторичне :)
« Последнее редактирование: 23 December 2017, 19:10:58 от reptile »
तत् त्वम् असि

Оффлайн reptile

Re: Помогите новичку
« Ответ #63 : 21 December 2017, 18:42:33 »
Вирахував для себе ідеальне дозування на даний момент: 3 чайні ложечки з гіркою. 1 раз на день після важкого робочого дня.
І смак, і кількість проливок, і ефект -- якраз те що треба! Причому, ефект надовго. Не уявляю як я міг сипати більше  :vspomnil:
Сподіваюсь, мій досвід допоможе комусь з новачків! Не починайте ні з 1/2, ні з 1/3 калабасу,  починайте з 3 чайних ложечок і малесенького гарбузика!
І потім, якщо шо, обережно "нарощуйте" дозу по 1 чайній ложечці. А краще по половині.
Все ж таки ми грінго  :mateforum:
तत् त्वम् असि

Оффлайн reptile

Re: Помогите новичку
« Ответ #62 : 14 December 2017, 16:12:57 »
Колеги, розкажу ще про себе, початківця...
Закінчив я таки, можна сказати, в лікарні,  з серйозним гастритом  :vspomnil:
Не буду вдаватись в подробиці самого лікування.
Весь цей час, місяць, не пив єрби, ледь тримався, мріяв, позаливав усі калабаси трав'яними настойками на ромі, інколи відкривав пакет з Розою і вдихав аромат, але не більше.
Ось вже тиждень як повернувся в тему,  і щасливий!
Починав обережно з 2 чайних ложечок.  І ефект, і смакові якості були присутні, не кажучи вже про радість від того що тепер все буде добре :)

Зараз насипаю половинку мого гарбузика, це також десь 2 столові ложки, ба навіть менше.
Що можу сказати:  раніше я сипав по 1/4 пакета на 300 мл (утрирую),  і не відчував такого смаку, та і ефект був, м'яко кажучи, неконтрольованим.
І тепер я саме промиваю жербу,  температура максимум 60, щоб одразу можна було пити.  Не настоюю і хвилини, одразу п'ю.
Обережно 1 раз в день  :ho4esh_mate:  Щодня чекаю як нагороду після важкого дня :)
Несамовито плюсую про труйовість церемонії.

Роза Suave так і залишилась найулюбленішою  :love:
तत् त्वम् असि

Оффлайн sao007

  • Yerba Mate Now!
  • Ассоциированные члены
  • Мате Гуру
  • **
  • Сообщений: 3335
  • Лайков: 579
  • Yerba favorita: Reserva del Tupa
Re: Помогите новичку
« Ответ #61 : 14 December 2017, 10:25:53 »
Цитировать
Ну объём воды тоже решает, особенно когда сосуд от 300мл
И тыж поди не раз в день пьёшь по две  столовые ложки?
"решающий объем воды" - это то количество, которым ты прольешь эти две ложки. те самые поллитра. в очень малых сосудах разбухающая йерба быстро закрывает процентов 90 объема рюмки-чашки-тыквы, поэтому и матепитие проходит почти по походному налил-выпил, в любом случае паузы не сравнить с теми отрезками времени, которые случаются когда в руке тыква от 200-300. в некотором смысле подобная церемония трушней привычной, потому что:
а) ты забираешь все и почти сразу, без даже некоторого окисления, которого по-любому не миновать во время неспешных возлияний
б) экономия и быстрота. ты видишь сколько, и, опять же, ЧТО, ты пропил.

сейчас немного суматошный период, поэтому да, пришел домой поздно, ужин, небольшое, но качественное матепитие и баиньки. иногда получается прибавить еще пару ложек) но, все-равно это не те обьемы уничтожения йербы к которым я привык))
all phenomena are empty

Оффлайн турецкий

  • Ассоциированные члены
  • Себадор
  • **
  • Сообщений: 625
  • Лайков: 44
  • the time is now
Re: Помогите новичку
« Ответ #60 : 14 December 2017, 07:51:01 »
Цитировать
И тыж поди не раз в день пьёшь по две  столовые ложки?
Там еще и небольшой коптер в довесок .. sao , не квадро , надеюсь ?
Надпись на камне в Тибете: научились ли Вы радоваться препятствиям?

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Laska
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 9065
  • Лайков: 1188
  • Координатор Клуба
  • Yerba favorita:: Laska
Re: Помогите новичку
« Ответ #59 : 13 December 2017, 23:01:17 »
"стандартной дозировкой" является количество травы в сосуде. 2/3 - 3/4. а то, что сам сосуд небольшой - это уже детали и, конечно, никакая не аномалия. тоже уже, наверное, как с месяц, перешел на мини. 2/3 "сирийской рюмки" и или стаканчика для виски, у меня - это две ст. ложки с небольшим коптером. эффектом доволен. не говоря уже о экономии) к слову, адаптировался к этим обьемам тоже довольно быстро.
Ну объём воды тоже решает, особенно когда сосуд от 300мл :yerbadrinker:
И тыж поди не раз в день пьёшь по две  столовые ложки?
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Оффлайн sao007

  • Yerba Mate Now!
  • Ассоциированные члены
  • Мате Гуру
  • **
  • Сообщений: 3335
  • Лайков: 579
  • Yerba favorita: Reserva del Tupa
Re: Помогите новичку
« Ответ #58 : 13 December 2017, 15:11:02 »
"стандартной дозировкой" является количество травы в сосуде. 2/3 - 3/4. а то, что сам сосуд небольшой - это уже детали и, конечно, никакая не аномалия. тоже уже, наверное, как с месяц, перешел на мини. 2/3 "сирийской рюмки" и или стаканчика для виски, у меня - это две ст. ложки с небольшим коптером. эффектом доволен. не говоря уже о экономии) к слову, адаптировался к этим обьемам тоже довольно быстро.
all phenomena are empty

Оффлайн Yegor

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 437
  • Лайков: 24
Re: Помогите новичку
« Ответ #57 : 13 December 2017, 10:59:00 »
Возможно, адаптация к мате имеет обратимый эффект. Из-за частой занятости я уже полгода точно пью йербу из мини-ёмкостей грамм на 20, чтобы хватало ровно на термос 0.5 литра. Пью каждый день, никаких особых неудобств не испытываю. Но, когда в выходной у меня всё-таки появляется время на полноценную церемонию с полноразмерным калабасом, пить из него я могу с большим трудом. Настой мне кажется каким-то ультраконцентрированным (температура точно не при чём) и если пить какую-то традиционку, то под конец доходит чуть ли не до тошноты.  :o
Получается, отвык я от стандартных дозировок.

Оффлайн DIaMONd88

  • Модератор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 2404
  • Лайков: 189
  • Yerba favorita:: La Obereña
Re: Помогите новичку
« Ответ #56 : 08 November 2017, 20:43:39 »
Бомбілья йшла в комплекті з калабасою, низький уклін DIaMONd88.


Прошу. Користуйтеся з задоволенням. :yerbadrinker:

Вперше пив через бамбукову, губи не обпікає, все супер, але вспливає при заливці!

[...]

Залив, тут же випив -- наковтався пилу, який, походу, забив бомбілью, бо вона стрибала в калабасі поки я перший раз наливав воду і ще не притискав її.


Щоб запобігти спливанню бомбіж'ї та потраплянню пилу, спробуйте такий метод аксакалів:

1. Засипаємо жербу, прикриваємо отвір калабаси долонею, струшуємо її в усіх можливих площинах.
2. Перевертаємо калабасу в руках так, щоб жерба скотилася до однієї зі стінок. Трохи припіднімаємо її, щоб трава знову не скотилася донизу.
3. Беремо чайник із водою потрібної температури, заливаємо траву.
4. Чекаємо хвилину.
5. Устромляємо бомбілью, затиснувши верхній отвір великим пальцем. Фіксуємо її в жербі. 
6. Доливаємо ще води і п'ємо.

При цьому, важлива умова, щоб бомбіж'я не спливала догори – щонайменше 2/3 жерби в калабасі.

Смачного. :)

Оффлайн reptile

Re: Помогите новичку
« Ответ #55 : 08 November 2017, 17:48:34 »
Отже...
Не простояв гарбузик і доби, не витримав я :)
Злив, почистив, полотенцем полірнув.
Поміряв об'єм точно -- 120 мл.
Засипав наполовину Розою Suave. Вийшло 4 чайні ложечки (вже не 6 :)).
Залив водою 65 градусів (наступного разу буду взагалі 60).

Бомбілья йшла в комплекті з калабасою, низький уклін DIaMONd88. Вперше пив через бамбукову, губи не обпікає, все супер, але вспливає при заливці! Інтуїтивно випрацював методу: тримати калабас, притискаючи бомбілью зверху вказівним пальцем.

Залив, тут же випив -- наковтався пилу, який, походу, забив бомбілью, бо вона стрибала в калабасі поки я перший раз наливав воду і ще не притискав її.
Одразу ж залив наступну -- о! Смак як у мого добре настояного "відра", а кількості інші!
Залив наступну, наступну і наступну, і т.д.,  не рахував (а відра я робив максимум 3 заливки).

Результат:
1. Яскраво виражений смак моєї улюбленої Suave.
2. Менша кількість сумарно випитого, при тому ж задоволенні.
3. Контрольований помірний ефект.
4. Шлунок відреагував спокійно.

Тому, подивлюсь ще в довготривалій перспективі, але походу це воно!  :vladoshki:
Дуже дякую усім хто був поряд!  :roza:
Фото гарбузика в дії в атачі :)
तत् त्वम् असि

Оффлайн reptile

Re: Помогите новичку
« Ответ #54 : 07 November 2017, 21:36:25 »
А от 150 - в самий раз! Це мій "золотий об'єм".

Як то кажуть, "ой, всё!"  ;D

Але так, маю тепер 100, 200 і 250 мл. Очевидно що в ряді не вистачає 150...
तत् त्वम् असि

Оффлайн Модест

  • Ассоциированные члены
  • Матеман
  • **
  • Сообщений: 102
  • Лайков: 16
  • Yerba favorita:: Rosamonte
Re: Помогите новичку
« Ответ #53 : 07 November 2017, 21:11:25 »
Ого автор завзятий... Від моменту "пишу в приват" до "сиджу з калабасом ручної роботи" всього півтори години пройшло  :vladoshki:
А якшо по темі - мені 100мл виявилось замало, надто часто доливати треба і пити порція виходить тільки рот змочити. А от 150 - в самий раз! Це мій "золотий об'єм".

Оффлайн Rataplan

  • Yerba Hero
  • Ассоциированные члены
  • Мате Гуру
  • **
  • Сообщений: 1080
  • Лайков: 1
  • Compuesta? - No ofrece!
Re: Помогите новичку
« Ответ #52 : 07 November 2017, 21:08:09 »
Ось мій красунчик  :mateforum:
Нажаль фото погано передає, наскільки він мініатюрний :)
Ооо! Який гарненький))
Він точно навчить, як вправно смакувати мате  :vladoshki:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15